FN7 Ploro Plant Potion Özellikleri

1-Dünyada ilk defa en kısa sürede organik ürün alınmasını sağlayan CERES ULUSLARARASI ORGANİK GÜBRE SERTİFİKASINA HAİZ garantili sıvı gübresidir.Ege Üniversitesi Raporu sertifikalar bölümünde görebilirsiniz.
2-FN 7 TAMEMEN  BİTKİSEL VE DOĞAL HAMMADDELERDEN ÖZEL FORMÜL VE SİSTEMLERLE ÜRETİLMİŞTİR.
3-FN 7 NİN DÜNYA DAKİ HİÇ BİR TEKNOLOJİ İLE TAKLİTİ VEYA MUADİLİNİN YAPILMASI İMKANSIZDIR. PİYASADA MUADİLİ OLDUĞU İDDASIYLA SATILAN VEYA SATIŞ STRATEJİSİ YAPILAN ÜRÜN HER NE OLURSA OLSUN TAMAMEN ÜRETİCİYİ KANDIRMA GİRİŞİMİDİR.
4-FN 7  TOPRAĞI ISLAH EDER.
5-FN 7 TOPRAKTA OLMASI GEREKEN ORGANİZMAL VE MİKROORGANİZMAL CANLILIĞIN OLUŞMASINI SAĞLAR.
6-FN 7 TARIMDA YENİ BİR SİSTEM OLAN ORBİTOLOJİK TARIMA GEÇİŞ VE DEVAMINI SAĞLAR.
8-FN 7 BİTKİLERİN ŞAŞIRTILMASI VEYA BİTKİ İNKİŞAFININ FARKLI YERLERE TAŞINMASI SONUCUNDA OLAŞAN KONTAMİNASYONLARI VE BİTKİ STRESİNİ ORTADAN KALDIRIR. BÖYLECE BİTKİLERİN YER DEĞİŞTİRMESİNDE KAYNAKLANAN BİTKİ BÜYÜMEMESİ, BİTKİ ÖLÜMLERİNİN ÖNÜNE GEÇER.
9-EN ZOR ŞARTLARDA DAHİ BİTKİNİN BÜYÜMESİ VE GELİŞME DEVAMINI SAĞLAR.
10-FN 7 BİTKİ GELİŞİMİNİ ORTADAN KALDIRAN VEYA ENGELLEYEN BÜTÜN ETMENLERİ ORTADAN KALDIRIR.
11-FN 7 HER TÜRLÜ KİMYASAL GÜBRELERLE KARIŞTIRILARAK UYGULANABİLİR.
12-FN 7 GÜNÜN HER SAATİNDE HER TÜRLÜ BİTKİDE VE HER TÜRLÜ TOPRAKTA UYGULANABİLİR.
13-FN 7 KİMYASAL İLAÇ KULLANIMINDAN BİR GÜN SONRA UYGULANABİLİR.
14-FN 7 HEM TOPRAKTA HEM YAPRAKTA UYGULANABİLİR.
15-FN 7 KESİNLİKLE ZİRAİ İLAÇLARLA KARIŞTIRILAMAZ.
16-FN 7 HER TÜRLÜ MEVCUT SULAMA VE İLAÇLAMA EKİPMANLARI İLE UYGULANABİLİR.
17-FN 7 HER TÜRLÜ TARIM TEKNİĞİNDEN (KONVANSİYONEL VE ORGANİK TARIM TEKNİKLERİNDEN)ORBİTOLOJİK TARIM TEKNİĞİNE EN KOLAY BİR ŞEKİLDE GEÇİŞİ SAĞLAR.
18-ORBİTOLOJİK TARIMA GEÇMEK İSTEMESE DAHİ ÜRETİCİ, DÜNYA ÜZERİNDE UYGULANAN HER TÜRLÜ TARIM TEKNİKLERİNDE KULLANILABİLİR.
19-FN 7 BEKİR SITKI ARI TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN DİĞER GÜBRELERİN EN ÜST VERSİYONUDUR.
20-FN 7 BİTKİLERİN İNKİŞAF VE GELİŞMELERİNİN TÜM SAFHALARINDA VE SİSTEMLERİNDE GÜÇLENMESİNİ SAĞLADIĞI İÇİN İLAÇ KULLANIMLARINDA TASSARRUF SAĞLAR.
21-FN 7 TOPRAKTA VE BİTKİ GELİŞİMİ İÇİN KULLANILAN DİĞER GÜBRE  VE EMTİALARDAN TASARRUF SAĞLAR
22-FN 7 BİTKİ İHTİYACINA GÖRE YAPILAN SULAMALARDA TASARRUF SAĞLAR.
23-FN 7 BİTKİ İMMÜM SİSTEMLERİNİN, AKTİF VE PASİF BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİNİ GÜÇLENDİREREK HER TÜRLÜ ORTAMA DİRENÇLİ HALE GETİRİR.
24-FN 7 DÜNYA DA EN KISA SÜREDE ORGANİK TARIM ÖTESİNDE EN SAĞLIKLI BEREKETLİ VE EN LEZZETLİ ÜRÜN ALINIMINI SAĞLAR.
25-FN 7 13 YILLIK BİR ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME SÜRECİNDEN SONRA DÜNYA DA EN GENİŞ DEMO VE ARGE ÇALIŞMALARINDAN SONRA, YAKLAŞIK 4260 FARKLI YERDE FARKLI TOPRAKTA FARKLI BİTKİLERDE VE İKLİMLERDE YAPILAN ÇALIŞMALARI MÜTEAKİP ÜRETİM KARARI ALINMIŞ BİR ÜRÜNDÜR.

26- GÜNÜMÜZDE DÜNYA ÜLKELERİNDE KONVANSİYONEL TARIM ORGANİK TARIM,PERMA KÜLTÜRÜ,SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM GİBİ DAHA İSMİNİ SAYAMADIĞIMIZ BİR SÜRÜ TARIM TEKNİKLERİ UYGULANDI VE HALEN UYGULANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.DÜNYA DA ORBİTOLOJİK TARIM DIŞINDA YAPILAN TARIM TEKNİKLERİ SÜREKLİ OLARAK HEM ÜRETİCİYE,HEM TOPRAĞA,HEM İNSANA VE EKOLOJİK DENGE İÇERİSİNDE YAŞAYAN BÜTÜN CANLILARA SON DERECE ZARAR VERDİKLERİ AŞİNADIR. BU ZARARLARA ŞÖYLE BİR GÖZ ATALIM.
    SON 35 YILDA TOPRAKLARIMIZ VE TARIM KONUSUNDA YAPILANLARA VE GELİŞMELERE BAKALIM:
   AVRUPADA TARIM ALANLARI 1.8 KAT TÜRKİYE DE 13.9 KAT GENİŞLEDİ.GÜBRE KULLANIMI GELİŞMİŞ ÜLKELERDE  2.5 KAT ARTARKEN TÜRKİYE DE 28 KAT ARTTI.ÜRÜN MİKTARLARI İSE AYNI 5 KAT ARTTI.BU İSTATİSTİKLERİN YAYINLANMASI MALESEF HİÇ BİR KURULUŞUMUZUN İŞİNE GELMEMEKTE.MEVCUT BÜTÜN SİSTEMLER RANT ELDE ETMEK İÇİN UYGULANMAKTA.PARA DÜNYADA GEÇERLİ BİR EMTİA.SİZ DÜNYAMIZI YOK ETTİKTEN SONRA O PARAYLA NEREDE YAŞAYABİLECEKSİNİZ Kİ DÜNYAMIZI YOK ETMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ.
 ULUSAL BASINDA BİR TAKIM TABİAT GÖNÜLLÜLERİNCE ZAMAN ZAMANYAPILAN ARAŞTIRMALAR YAYINLANMAKTADIR.EN SON YAYINLARDAN BİRİSİ GREEN PEACE TARAFINDAN YAPILAN ARAŞTIRMALARDA ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİNDE KONVANSİYONEL TARIM ÜRÜNLERİNDEN DAHA FAZLA PESTİSİT ÇIKTIĞI DA GÖRÜLDÜ.BİZ BUNU (BEKİR SITKI ARI)KATILDIĞI HER TOPLANTIDA VE KATILDIĞI HER ORTAMDA 13 YILDAN GÜNÜMÜZE SÖYLEMEKTEYİZ.SIFIR KALINTILI VEYA ORGANİK TARIM YAPILMASI İMKANSIZDIR.ÇÜNKÜ TOPRAĞI NE KADAR ORGANİK HALE GETİRİRSENİZ GETİRİN.HATTA TOPRAKSIZ TARIM YAPIN.LAKİN BİTKİ TOPRAKTAN FAYDALANDIĞINDAN FAZLA ATMOSFERDEN FAYDALANMASININ ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ.YANİ BİTKİ DÜNYAMIZDAKİ MEVCUT SERA GAZLARINDAN,SANAYİ GAZLARDAN,EKSOZ GAZLARINDAN VE BİLİNÇSİZCE ATMOSFERE BIRAKILAN HER TÜRLÜ KİRLİLİKKTEN İLLAKİ ETKİLENECEKTİR.HATTA BU ETKİLİŞİMLERDEN DOLAYI ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİNDE BU GÜNLÜK ÜRÜN ANALİZİ YAPTIRIN VE GÖRECEKSİNİZ. DETAYLI YAPILAN BU ANALİZLERDE AYNI GELİŞİMİ SAĞLAYAN EMTİALAR KULLANILMASINA RAĞMEN SONUÇLAR FARKLI OLACAKTIR.
    KONVANSİYONEL TARIMDA KULLANILAN ZİRAİ İLAÇLARI BİTKİ TRANSKİRİPSİYONLA UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞACAKTIR.BU YOLLA ATMOSFERE SALINAN BU İLAÇ GAZLARI DÜNYANIN HER TARAFINA DOĞAL OLAYLARLA(RÜZGARLA VE SUYUN HİDROLİZİ İLE)GEREK YER ALTINA GEREKSE YER ÜSTÜNDE HER YERE TAŞINACAKTIR.BU TAŞINMAYLA DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE ORGANİK TARIM YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.HATTA YER YER KONVANSİYONEL TARIM TEKNİKLERİNDEN DAHA FAZLA PESTİSİT TAŞIYAN ÜRÜNLERE RASTLANILMIŞTIR.
    50  YIL ÖNCE DÜNYA TARIM ARAZİLARINİN ORGANİK MADDE MİKTARLARI %25-%30 LARI  BULUYORDU.BUNA TÜRKİYE DE DAHİL.GÜNÜMÜZDE DÜNYA TARIM ARAZİLERİNİN HİÇ BİRİNDE YOK.BEN SÖYLİYEYİM NE DURUMA GELDİĞİMİZİ.DÜNYA TARIM ARAZİLERİNDE EN FAZLA ORGANİK MADDE %3 CİVARLARINDA.BAZI İSTİSNALAR VARSA DA BUNLAR GERÇEĞİ DEĞİŞTİRMEZ.DAHA VAHİM BİR DURUM DA ŞU AN TÜRKİYE TOPRAKLARINDA.MALESEF TÜRKİYE DE TOPRAKLARIN %94 ÜNDE ORGANİK MADDE MİKTARI %1 İN ALTINA DÜŞMÜŞ BİR DURUMDA.
    HER GÜN DÜNYAMIZI,NESLİMİZİ;VE DÜNYADA CANLILARIN TAMAMINI O KADAR HIZLA YOK OLUŞA GÖTÜRÜYORUZ Kİ;İNANIN DÜNYAYI YOK ETME UĞRUNA KAZANDIĞINIZ PARALARI HARCAYACAK SEFASINI SÜREBİLECEK BİR DÜNYA BULAMAYACAKSINIZ.
    BU KADAR AĞIR ZARAR VERENLERİN VE SEBEB OLANLARIN HİÇ BİRİ KABUL ETMEYECEK.HER ŞEYİ İYİLİK OLSUN DİYE YAPTIK DİYECEKLER.AMA İŞTE GERÇEK BU.BUNDAN DA KİMSE KAÇAMAZ.BU GERÇEĞİ BİZ YAŞIYORUZ VE HEPİMİZ SORUMLUYUZ.BEN SESİMİ DAHA İYİ DUYURAMADIĞIM İÇİN SORUMLUYUM.SEN BEN O BU ŞU;HEPİMİZ SORUMLUYUZ.KİMİMİZ FIRSATÇILIK YAPTIK PARA İÇİN BİLİMİ HARCADIK,KİMİMİZ  AKADEMİSYEN OLDUK VE ÇALIŞMADIK.KISACA İŞİMİZE GELDİĞİ GİBİ HEP KÜÇÜK HESAPLARLA ÇIKARCILIK YAPTIK.
    BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN.HATTA ENGELLEMELERE RAĞMEN,HATTA ÜRÜNÜMÜZÜ VE ÇALIŞMALARIMIZI SABOTE ETMELERİNE RAĞMEN BİZ DÜNYA DA TEK BAŞIMIZA KALDIK VE HER TÜRLÜ ENGELİ AŞTIK.İŞTE ÇALIŞMALARIMIZ GEREK SİSTEM OLARAK GEREKSE ÜRÜN OLARAK BURA DA.HER TÜRLÜ BİLİMİ İLMİ ÇALIŞMAYA HER TÜRLÜ İNSANLARLA AÇIĞIZ.BİZ TARIMDA GERÇEK DEVRİM VEYA ADINA ÇAĞ ATLAMA DİYORSANIZ ONU BAŞARDIK.ORBİTOLOJİK TARIMIN ESASLARINI BELİRLEDİK VE GEÇİŞİNİ SAĞLAYARAK ÇOK DA GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK ATMAYADA DEVAM EDİYORUZ.
   BULUNDUĞUNUZ YERDE MUTLAKA DAĞLAR VE ORMANLAR VARDIR.BAKIN ŞİMDİ O DAĞLARA ORMANLARA;HER YIL DAHA FAZLA BİTKİ OLUYOR MU?EVET GÜBRELEYEN VAR MI?HAYIR YOK.İLAÇLAYAN DA YOK,SÜREN ÇAPALAYAN DA YOK,HASTALIK DA YOK;ORADA BU ŞARTLARDA EN SAĞLIKLI EN GÜZEL ÜRÜNLER OLUYOR DA NEDEN BİZE BU GÜNE KADAR YANLIŞ TARIM YAPTIRDIKLARI TARLAMIZ DA ÜRÜN OLMUYOR?NEDEN BİZİM TARLALARIMIZDAN ÇIKANLARI ÜRETİCİLERİMİZ YEMEYE CESARET EDEMİYOR.BİZ YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALARDA EN FAZLA DİKKATİMİZİ ÇEKEN NE OLDU BİLİYORMUSUNUZ;BU ÜRETİLEN ÜRÜNLERİ ÜRETENLERİN ÇOĞU KENDİSİ YEMİYOR,TÜKETMİYOR.KENDİ YEDİKLERİ İÇTİKLERİNİ ÜRETTİKLERİ KÜÇÜK BAHÇELERİ VAR ORALARDAN ÜRETİP YİYORLAR.HAFTA DA 4 KERE İLAÇ UYGULANILIYOR.BUNU HER KES BİLİYOR.TARMDA YAPILAN YANLIŞLARIN TELAFİSİ SADECE VE SADECE FN 7 İLE ORBİTOLOJİK TARIMDADIR.
27- ÖNCELİKLE FN 7 İLE ORBİTOLOJİK TARIMIN DÜNYA İNSANLIĞINA NE FAYDASI VAR ONU AÇIKLAMAK LAZIM: BİLİNDİĞİ ÜZERE DÜNYA DA ORGANİK TARIM SİSTEMİ VEYA TEKNİĞİ; MEVCUT TOPRAKLARIN ORGANİK MADDELERİNDEKİ DÜŞÜŞ VE AZLIĞINDAN DOLAYI ÜRÜN ALINIMIN VE ARTIŞINI İMKANSIZ HALE GETİRDİĞİ İÇİN, ŞU ANDA SAĞLIKLI ÜRÜN TALEBİNİ VE İHTİYACINI KARŞILAYAMAZ DURUMDA. YANİ DÜNYA İNSANININ BU SİSTEMDEN FAYDALANMASI HEMEN HEMEN İMKANSIZ.YİNE YAPILAN İSTATİSTİKLERDE ORGANİK ÜRÜNLERDEN FAYDALANMA ORANI ON BİNDE DÖRT CİVARI OLDUĞU TESPİT OLUNMUŞTUR.BEKLENTİLERİ TALEBİ VE İHTİYACI KARŞILAYAMAYAN ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ MALİYET AÇISINDAN DA İNSANLARIN FAYDALANAMAYACAĞI NOKTALARDA.ÖRNEĞİN KONVANSİYONEL TARIM SİSTEMİNDE ÜRETİLEN VE TÜKETİCİYE 2 LİRADAN ULAŞAN ELMANIN ORGANİK VERSİYONU 15-17 LİRALARA KADAR ÇIKABİLMEKTE.BU DA GÜNÜMÜZ ŞARTLARINDA DÜNYA NUFUSUNUN %93.7 SİNİN ALIM GÜCÜNÜN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE KALMAKTADIR. İŞTE BU NOKTA DA ORBİTOLOJİK TARIMIN DÜNYA İNSALIĞINA EN BÜYÜK KATKISI ŞU OLACAKTIR; BİZ YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIMIZ DA İLAÇ VE GÜBREDEN MİNİMUM %56 TASARRUF SAĞLADIĞIMIZ İÇİN ÜRETİCİNİN MALİ GİDERLERİ ÇOK DÜŞECEK. YANİ ELMANIN MALİYETİ EN AZ YARIDAN FAZLA DÜŞECEK. BUNU YANINDA YAPTIĞIMIZ DEMO ÇALIŞMALARINDA YAKLAŞIK MİNİMUM %35 ÜRÜN ARTIŞI SAĞLADIK. BU ÜRÜN ARTIŞIDA GÖZ ÖNÜNE ALINIRSA ÜRÜN MALİYET FİYATLARI ORTALAMA OLARAK %70 LERE VARAN ORANLARDA DÜŞECEK. BUNLARIN YANINDA DAHA SAĞLIKLI, DAHA LEZZETLİ VE KALINTI İÇERMEYEN ÜRÜNLERE, MEVCUT KONVANSİYONEL TARIM ÜRÜNLERİNDEN DAHA UCUZA HERKESİN ULAŞMASI SAĞLANACAK. ŞU ANDA ORBİTOLOJİK ÜRÜNLERE OLAN TALEP PATLAMASI YAŞAMAKTAYIZ. LAKİN İHTİYACA CEVAP VEREBİLECEK DÜZEYDE FN 7 VE ORBİTOLOJİK TARIM DAĞITIMI YAPILMADIĞI İÇİN HALKIMIZIN BU İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAMAKTAYIZ. GÖRÜNEN ODUR Kİ; HALKIMIZIN BİR KERE ORBİTOLOJİK ÜRÜN KULLANIMININ ARDINDAN SÜREKLİ TALEP ETMESİ VE BU TALEPLERİN HER GEÇEN GÜN ARTMASI NEDENİYLE ÜRETİCİLERİN ORBİTOLOJİK TARIMA GEÇİŞ TALEPLERİDE GÜN GEÇTİKÇE VE TAHMİNLERİMİZİN ÜZERİNDE ARTMAKTADIR.